نفوذ پانترکیسم در شهرداری سلماس

ferdusi

پس از تلاش برای برداشتن مجسمه فردوسی بزرگ از شهر سلماس که گویا با اعتراضات گسترده مردمی متوقف شده است، شواهد نشان میدهد که متاسفانه فرقه فاشیستی پانترکیسم در این اداره دولتی نفوذ کرده و تلاش دارد با قومگرایی ضربات محکمی بر پیکره تاریخ و هویت ایرانی آذرآبادگان وارد نماید. در همین راستا مقاله ای توسط یکی از شخصیت های به ظاهر برجسته خود ترک پندار به نام “دكتر توحيد ملك زا” در سایت شهرداری سلماس منتشر شده است که متشکل از یک سری موهومات قومگرایانه خود ترک پنداری و تبلیغ تهوع آور ترک گرایی با ادبیات پانترکیسمی است. به شهرداری سلماس و کارکنان این اداره گوشزد میکنیم که اینجا سرزمین ایران است و هرکسی خود را ترک نژاد میپندار بایستی سریعا ایران را ترک کند و به جایی که فکر میکند به آنجا تعلق دارد (یعنی مغولستان) مهاجرت نماید. زیرا ایران سرزمین چندملیتی نیست که ملت ترک و ملت فارس و دیگر ملتها در آن به صورت کثیرالملل زندگی کنند تا همچون یوگوسلاوی روزی بتوان آنرا متلاشی کرد. اینجا ایران یکپارچه است و ملت ایران با اقوام مختلف ایرانی اش منجمله آذری ها در آن سکونت دارند. لذا از همه دوستان خواهشمندیم یا با تماس تلفنی یا وارد شدن به سایت شهرداری سلماس مراتب اعتراض خود را به این اقدامات قومگرایانه و نوشته های واپسگرایانه ضدایرانی اعلام کنند. برخی از دروغ های تهوع آور این مقاله ضدایرانی شهرداری سلماس:

– اجداد مردم سلماس پروتوتورك یا همان تركان باستاني هستند!!!
– اردشیر ساسانی سلماس را با لشگرکشی ضمیمه خاک ایران کرد!!!
– مادها آریایی نیستند!!!
– تركان خزر از زمان ساسانیان در سلماس سکونت داشته اند!!!
– اعراب صدر اسلام نتوانستند زبان ترکی را از مردم منطقه بگیرند!!!
– در زمان سلجوقي تركان اوغوز به آذربايجان وارد شدند و منطقه را رونق دادند!!!
– مهاجم خواندن ارمنی ها، کردها و کریم خان زند!!!
– استفاده از نام جعلی ترکان بجای نام صحیح مردم آذری ایران!!!

ferdusi2

 پرسشی برایم پیش آمد. جناب توحيد ملك‌ زا دکترایشان در چه رشته‌ای است و آیا نباید نوشته‌هایی که در یک سایت دولتی و رسمی منتشر می‌شوند منابع معتبر داشته باشند و مورد تأیید علمی قرار بگیرند و رونوشت‌برداری از نوشته‌های گروه‌های تجزیه‌طلب نباشند؟
– اجداد مردم سلماس پروتوتورك یا همان تركان باستاني هستند را کدام منبع علمی و موثق تایید می‌کند؟
– مادها آریایی نیستند؟!
– تركان خزر از زمان ساسانیان در سلماس سکونت داشته اند! و چگونه حضور داشته‌اند و نباید به آن همه که در منابع تاریخ اسلام از قتل و غارت آنان در آذربایجان نقل شده اشاره شود؟!
– اعراب صدر اسلام نتوانستند زبان ترکی را از مردم منطقه بگیرند! در کدام تاریخ معتبر آمده؟!
– در زمان سلجوقي تركان اوغوز به آذربايجان وارد شدند و منطقه را رونق دادند! (خوب است نویسنده دست کم به ورود اینان اعتراف می‌کند! و این جالب است که مردمان کوچگرد بدوی چگونه منطقه‌ای کهن و شهرنشین را توسعه دادند؟)
– مهاجم خواندن ارمنی ها، کردها و کریم خان زند!
پس از آن رویداد برداشتن تندیس فردوسی قرار دادن چنین نوشته‌هایی بر روی تارنمای رسمی شهرداری به چه معناست.

malek za

دکتر توحید ملک زاده

برای جبران این اهانت ایران دوستان خیر باید در سلماس مدرسه بیمارستان سالن تئاتر و ده ها سازه فرهنگی یا صنعتی به نام فردوسی بسازند تا کور شود هر آنکه نتوان دید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 پاسخ برای“نفوذ پانترکیسم در شهرداری سلماس

 1. علیرضا گفت:

  من خودم فارسی زبان هستم ولی به نظرم بسیاری از گفته های شما به افراط گری همان پانترکهاست.آنجا زبانشان ترکی است هر کسی هم حق دارد نام شهر و روستای خودش را با زبان خو.دش بگذارد.فردوسی شاعر بزرگ پارسی زبان است دلیل نمیشود توقع داشت همان حس را که ما به وی داریم آنها هم داشته باشند.درست است دارند تاریخ را جعل میکنند ولی علتش این است که فکر میکنند از حقایق تاریخی دارد بر علیه زبانشان سوء استفاده میشود.هر چیزی در تاریخ بوده متعلق به خود تاریخ است.زمانه عوض شده ایران کشوری چند زبانه و چند قومیتی است.ما مثل ارمنستان و گرجستان نیستیم که 90 درصد مردم یک زبان و دین داشته باشند ما مثل هندوستان و سوئیس و افغانستان و چین و دیگر کشورها چند زبانه هستیم و راه حفظ آرامش در این مدل کشورها احترام به زبان و هویت و فرهنگهای درون آن است.من با این نگاه افراطی شما مخالفم.

  • سلماسی گفت:

   دوست عزیز من نمیدونم شما اصلا سلماس اوندی یا نه، بیش از نصف جمعیت این شهر و اکثر روستاهاش مردم کُرد هستن، حتی اسم سلماس کُردی هست!!
   اینکه شهردار ترک و طرفدار پانترکیسم هست، دلیل نمیشه کل شهر رو ترک بدونیم و اینطور عمل کنیم.

 2. Perse گفت:

  سلام. شما پا ترکیسم ریشه و اهداف رو می شناسید؟ پانترکیسم یک جریان سیاسی مزدور هست رویکرده اهداف و سمبل های شناخته شده دارند و یکی از نشانه های اونها دشمنی با زبان فارسی و فردوسی است

 3. ایرانی گفت:

  ما که غیرت ملی داشتیم زنگ زدیم ببینیم چند نفر با غیرت دیگه هستند. در ضمن من خودم آذری متولد تهرانم زنگ زدم گفتم ما آذریها آریایی نژاد و ایرانی و در گذشته به زبان فارسی پهلوی صحبت می کردیم بقیه هم زنگ بزنن واقعیات تاریخی رو به آقایون گوشزد کنن. فراموش نکن اینها دارن با این کارشون غیرت ایرانی رو مورد آزمایش قرار میدن خداکنه از این آزمون سرافراز بیرون بیایم.

 4. جواد گفت:

  فردوسی شاعر بزرگ کل ایرانه نه مردم فارس اینکه مجسمشو بردارن توهین به کل ایرانه و همچنین اون ادعاهای بی اساس و بدون منبع که توسط یک شخص پانترک مزدور اسرائیل گفته شده واقعا مسخره است و کاملا مشخصه که این مزدوران چه اهدافی رو دارن دنبال میکنن ،واقعا برا ایران متاسفم که یه همچین افراد مریضی تو ادارات دولتی نفوذ میکنن و به راحتی اقدامات بر ضد یکپارچگی کشور رو انجام میدن، به کل پانترکا هم توصیه میکنم از اهداف و این تفکرات نژاد گرایانه رو کنار بگذارن چون ایران خیلی بزرگتر و قوی تر از اینه که این افراد بتونن به اهداف کثیفشون برسن و مطمئن باشن این افراد به زباله دونی تاریخ ایران میپیوندن


بازگشت به بالا


فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر

  
  job