خبر خوب: فردوسی به سلماس برگشت!

ferdusi

مجسمه فردوسی که با توطئه پان ترک ها در استانداری و شهرداری سلماس برچیده شده بود با فشار شدید افکار عمومی و اعتراضات وسیع ملی به جای خود بازگشت.

سایت های پان ترک ابتدا شایع کردند حداد عادل دستور برچیده شدن مجسمه فردوسی را داده است. در واقع آنها به خاطر نفرتی که از حداد عادل به خاطر ترویج زبان فارسی دارند به دروغ این خبر را شایع کرده بودند و شاید منظورشان این بود به خاطر دشمنی با حداد عادل و زبان فارسی از فردوسی متنفر هستند و حداد عادل باعث شده که ما مجسمه فردوسی را برداریم.

اکنون باید دو خائن شناخته شده پانترک در شهرداری سلماس و معاون استانداری ارومیه توبیخ و بر کنار شوند.

درود بر ملت غیور ایران که کوچکترین حرکت دشمنان ایران را رصد می کنند.

اصل خبر :  مجسمه فردوسی که در روزهای دهه فجر در سلماس برچیده شده بود ساعتی پیش مجددا در میدان فردوسی این شهر نصب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا بدنبال برچیدن مجسمه حکیم طوس از میدان فردوسی سلماس، قرار بود نام این میدان که از میادین اصلی شهر نیز است به میدان انقلاب تغییر یابد.

برچیدن تندیس فردوسی و نشر خبر آن در فضای مجازی، اعتراض زیادی از سوی شهروندان بویژه دوستداران ادبیات فارسی از سراسر ایران و نیز مسئولان کشوری و استانی را به همراه داشت به طوری که بر اساس نوشته های برخی سایتهای خبررسانی، کار تا آنجا پیش رفت که غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اعتراض خود را به قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی اعلام داشته و سعادت هم دستور اکید نصب مجدد مجسمه فردوسی در محل قبلی اش را به فرماندار سلماس صادر کرده است.

مشاهدات دقایق پیش خبرنگار ایرنا از میدان فردوسی سلماس حاکی است که نصب مجدد تندیس خالق شاهنامه با انتقال دوباره مجسمه حکیم طوس به صورت شبانه در پنجشنبه شب و ساعتی قبل انجام گرفته است.

نصب مجدد تندیس فردوسی به صورت شبانه در محل قبلی اش به سرعت در فضای مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی انتشار یافت.

به نظر می رسد مجسمه فردوسی بعد از اصلاح مختصر و انجام رنگ آمیزی طلایی در محل قبلی خود نصب شده است.

اعضای شورای اسلامی شهر سلماس برداشتن مجسمه فردوسی از میدان و نصب مجسمه ای به نام انقلاب را برای این میدان مصوب کرده بودند که این کار همزمان با آغاز دهه فجر صورت گرفت اما بر اثر فشار مردم و گروهها و نیز مسئولان دوباره مجسمه فردوسی در محل سابق خود نصب شد.

پایان

در همین راستا

خبر استانداری اذربایجان غربی و نفوذی پان ترک ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر

  
  job