انتقام شکست کادوسیه

قادسیه معرب کادوسیه است.جنگی که ارتش ایران از عربها شکست خورده بود در محل ‍کادوسیه (قادسیه) بود. صدام و تکفیری ها همیشه این نبرد را فخر عرب می دانستند.
اکنون ارتش مختار و ارتش مهدی به رهبری سردار ایرانی ذلت را به سپاه سفیانی چشاند و فردا موصل …

soleimani

شبکه خبر:

با پیروزی قاطع و سریع جبهه مقاومت در صلاح الدین، تمرکز و هماهنگی رسانه ای حامیان تکفیری ها از بین رفته است، اما اغلب آنها همچنان رویکرد تفرقه افکنی را دنبال می کنند.

پاکسازی قادسیه در نزدیکی تکریت، تبدیل به یکی از بهانه های تکفیری ها برای برانگیختن احساسات عراقی ها شده و با انتشار تصاویر و مطالبی درباره فرماندهی سردار سلیمانی و حضور رزمندگان ایرانی، تلاش می کنند جنگ قادسیه را یادآوری کنند.

برخی حامیان داعش در شمال عراق نیز، جنگ های عثمانی و ایران را بازگویی می کنند.

* عملیات صلاح الدین با رمز لبیک یا رسول الله آغاز شد، اما نیروهای مردمی عراق شعار یا لثارات الحسین (ع) را برگرفته از قیام مختار است، برگزیده اند و خود را سرباز قاسم سلیمانی می دانند.

* در شرایطی که رسانه های غربی – عربی حامی تکفیری ها، هنوز هم به ارتش عراق هشدار می دهند که با تکفیری ها درگیر نشوند، چون آنها خیلی قوی هستند! ، کاربران و مخاطبان این رسانه ها، معتقدند کاری که ارتش های امریکا و متحدان غربی و عربی اش در چهار ماه نتوانستند انجام دهند، حزب الله عراق در عرض 24 ساعت انجام داد.

نیروهای مردمی و ارتش عراق به مرکز شهر تکریت رسیده اند و پیشروی برای پاکسازی تمام استان صلاح الدین ادامه دارد.

با رسیدن نیروهای مردمی عراق به رودخانه ای که قتل عام اسپایکر در آن رخ داده بود، صحنه های کشتار 1700 دانشجوی عراقی به دست جلادان داعش یادآوری شده و باعث برانگیخته شدن خشم عراقی ها، به ویژه کسانی که عزیزانشان در میان قربانیان بود، شده است.

* این رودخانه ای است که فرشته های اسپایکر در آن ذبح شدند و اکنون باید مقبره داعش باشد ..

* تابستان امسال تکفیری ها که با کمک برخی سیاستمداران خائن و سران فریب خورده چند قبیله، وارد تکریت شده بودند، به دانشگاه نیروی هوایی این شهر رفته و بیش از 1700 جوان دانشجو را که همگی مسلمانان اهل سنت بودند، به ساحل این رودخانه آورده و قتل عام کردند. آنها تصاویر و فیلم جنایت خود را نیز منتشر کردند.

یکی از تکفیری هایی که به چنگ نیروهای مردمی افتاده، از سرکردگان داعش در تکریت بود که عراقی ها او را مسئول قتل عام اسپایکر می دانند. نیروهای مردمی گزارش داده اند که امکان تحویل دادن زنده ی او به نیروهای امنیتی فراهم نشد.

هم اکنون تکفیری هایی که موفق به فرار نشده اند و هنوز زنده اند، در خانه ها و ویرانه های شهر مخفی شده و برخی از آنان همچنان مقاومت می کنند، اما تیراندازی آنها نه تنها خللی در پیشروی نیروهای عراقی ایجاد نمی کند، بلکه دسته ها و گروه های مردمی با اشتیاق محل آنها را شناسایی کرده و برای گرفتن انتقام شهدای اسپایکر به سمت محل تیراندازی هجوم می برند.

اجساد فراوان تکفیری هایی که اغلب آنها نه تنها عراقی، بلکه حتی عرب نیز نیستند در نقاط مختلف پراکنده شده و تعدادی نیز، با اسیر شدن، شانس زنده ماندن یافته اند.

فعالیت صفحات اینترنتی داعش در صلاح الدین از دیروز با فرار تکفیری ها متوقف شده، اما رسانه های غربی – عربی حامی داعش، همچنان تلاش می کنند روحیه تکفیری ها در سایر نقاط سوریه و عراق را بالا نگه دارند.

الجزیره، به طور مرتب اخباری درباره کشته شدن نیروهای عراقی به دست تکفیری ها منتشر می کند و العربیه، با پشتکار فراوان بر طبل تفرقه افکنی و برانگیختن حس ملی گرایی و تعصب عربی عراقی ها و کشورهای دیگر می کوبد و ادعا می کند که شیعیان ایرانی در حال مسلط شدن بر امور آنها هستند.

با تمام این تبلیغات، مردم عراق که از طریق همین تریبون ها، ویران شدن میراث فرهنگی و هویت ملی خود به دست اراذل و اوباش تکفیری را دیده اند، با اشتیاق از بازگشت تکریت به آغوش کشورشان می گویند و باافتخار، سردار قاسم سلیمانی را فرمانده عملیات می دانند.

روزنامه بریتانیایی «تلگراف» در گزارش دوشنبه ۲ مارس خود به وسعت حضور نیروهای شبه نظامی شیعه در عملیات آزادسازی تکریت اشاره دارد. تلگراف در این گزارش می‌نویسد که این حضور به حدی است که میزان مشارکت ارتش عراق در این عملیات را به زیر سایه برده است.

خبرگزاری فارس نیز از حضور قاسم سلیمانی، همراه با هادی العامری، فرمانده نیروهای «بدر»، و قیس الخزعلی، فرمانده عصائب اهل الحق، و ابومهدی، فرمانده گردان‌های حزب الله عراق، در اتاق فرماندهی عملیات تکریت در سامرا خبر می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر

  
  job