نتانیاهو: «امپراطوری ایران» زنده شد

h

نخست‌وزیر اسرائیل، می‌گوید «امپراطوری ایران» در حال احیا است. بنیامین نتانیاهو، این سخنان را دوشنبه ۲۷ بهمن در وزارت دفاع اسرائیل بیان کرد.

تانیاهو در این مراسم با اشاره به «خطرات بزرگی که در منطقه پر از آشوب خاورمیانه» در کمین اسرائیل است، آنچه را که خطر ناشی از پیشروی به گفته او، «امپراطوری ایران»، بر منطقه نامید مورد تاکید قرار داد.

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، ایران هم‌اکنون بر چند کشور و حوزه نفوذی مهم منطقه مسلط شده است؛ لبنان، سوریه، غزه و به تازگی نیز جای پای خود را در یمن تقویت کرده‌است. نتانیاهو از حضور دو هزار جنگجوی حزب الله در جنوب سوریه، و مبدل کردن این بخش از سوریه به جبهه تازه‌ای برای «دست‌اندازی علیه اسرائیل» سخن گفت.

نتانیاهو همچنین آنچه را که تقویت نفوذ ایران و هم‌پیمانان آن در تنگه باب‌المندب نامید، یک تهدید برای منطقه نامید. ه گفته یعلون، قدرت‌های جهانی درگیر در مذاکرات با ایران دو گزینه دارند؛ یا آنکه یک توافق «بد» را امضا کنند یا آنکه هیچ توافقی را اعلام نکنند. یعلون مدعی شد حکومت ایران برای خود رسالت الهی قائل است و از این‌رو، «جاه‌طلبی‌های» این حکومت نیز از دید حاکمان تهران، دارای ماموریت الهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر

  
  job